HONOUR BOARD

The Leichhardt Cygnets Junior Australian Football Club are pleased to present this honour board of people who have made a significant contribution to our club.   

committee honour board

Year

President

Secretary

Treasurer

Registrar

Auskick

2016

Craig Lamont

Nick Brown

Rhett Clayton

Donna Widdison

Bruce Tomkins

2017

Craig Lamont

Nick Brown

Rhett Clayton

Donna Widdison

Bruce Tomkins

2018

Craig Lamont

Nick Brown

Rhett Clayton

Donna Widdison

Bruce Tomkins

2019

Craig Lamont

Nick Brown

Rhett Clayton

Kelly Halpin

Bruce Tomkins

2020

Craig Lamont

Aleana Bennet

Rhett Clayton

Kelly Halpin

Leon Berkelmans

2021

Rhett Clayton

Richard Kelliher

Dean Snowden

Kelly Halpin

Leon Berkelmans

2022

Richard Kelliher

Ben Wamsteker

Rebecca Wamsteker

Kelly Halpin

Leon Berkelmans

Auskick & Under 8s honour board

Year

Auskick Coordinator/s

Under 8 Coach

Under 8 Team Manager

2016

Bruce Tomkins

2017

Bruce Tomkins

2018

Bruce Tomkins*

Andrew Daley & James Staltari

Leon Berkelmans

2019

Bruce Tomkins*

Craig Lamont

Kelly Halpin

2020

Matt Bowen & Mat Kett

Richard Kelliher

Alena Bennett

2021

Matt Bowen & Mat Kett

Rob Wallace & Amy Howard

Tracy Jones

* Sydney Auskick Coordinator of the year

Under 9s honour board

Year

Coach

Assistant Coach

Team Manager

2017

Scott Wilson

James Gorman

Donna Widdison

2018

Scott Wilson

John Mayberry

Nick Brown

2019

Leon Berkelmans

Andrew Daley

Leon Berkelmans

2020

Craig Lamont & Kimberley Colquohoun

Andrew Cleland & Mike Donnelly

Ross McInnes & Kimberley Colquhoun

2021

Richard Kelliher

Chris Prunty

Nathan Mair

Under 10s honour board

Year

Coach

Assistant Coach

Team Manager

2017

Mal Brothers

Adam Polzot

Kelly Halpin

2018

Perry Delaney

Ian Warmerdam

2019

Scott Wilson

John Mayberry

Nick Brown

2020

Leon Berkelmans

Chris Prunty

Andrew Daley

2021

Kimberley Colquohoun

Andrew Cleland & Mike Donnelly

Ross McInnes

Under 11s honour board

Year

Coach

Assistant Coach

Team Manager

Best & Fairest

DIVISION & POSITION

2018

Mal Brothers

Trent Lay

Kelly Halpin

Division 3

2019

Perry Delaney

Alex Strike

Ian Warmerdam

Tiger Bocking

Division 3 – Runner Up

2020

Bruce Tomkins

Nick Brown

Nick Brown

Division 2

2021

Leon Berkelmans

Alex Boxsell

Corin Casey

1st Ben Boxsell

2nd Otis Kjaersgaard

Division 3 Wicks – Undefeated when season cancelled

Under 12s honour board

Year

Coach

Assistant Coach

Team Manager

Best & Fairest

DIVISION & POSITION

2020

Perry Delaney

Alex Strike

Ian Warmerdam

Division 2 – 5th

Under 13s honour board

Year

Coach

Assistant Coach

Team Manager

Best & Fairest

DIVISION & POSITION

2021

Perry Delaney

Alex Strike

Ian Warmerdam

Division 3

LIFE MEMBERS

Year of Appointment

Members

2020

Craig Lamont, Donna Widdison, Rhett Clayton, Bruce Tomkins, Nick Brown

2021

Kelly Halpin, Leon Berkelmans, Dean Snowden

HOME GROUND

Glover Street Oval
LEICHHARDT NSW 2040

Follow Us